29. ročník - Halový turnaj, Eden 11. 12. 2011

Sestava:
Kondelík, Dočekal - Pechr, Svozil, Kudrlička, Habrun, Kostka, Horký, Kasík, Lipan, Lukáš, Artemuk, Tikhonov

Zápasy ve skupině:
Bohemians 1905 - FC Nitra 1 : 3
První střela na naši branku, brankář J. Kondelík má zakrytý výhled a rázem prohráváme 0:1.
To nám ten turnaj pěkně začíná! V 5. minutě jsme vyrovnali, ale rozhodčí gól neuznal. Hru i skóre jsme postupem času srovnali, ale soupeř měl více štěstí a zvítězil
Branky: 1. NIT - 0:1; 15. Kostka - 1:1; 17. NIT - 1:2; 19. NIT - 1:3
Bohemians 1905 - SK Slavia Praha 2 : 11
Nažhavení Slávisté (pozdější vítězové turnaje) nám chtěli oplatit svoji prohru
z ligy a podařilo se jim to na výtečnou. Největší debakl turnaje!
Branky: 1. SLA - 0:1; 3. SLA - 0:2; 6. SLA - 0:3; 7. SLA - 0:4; 9. Kostka - 1:4; 9. SLA - 1:5; 13. Lukáš - 2:5; 17. SLA - 2:6; 18. SLA - 2:7; 19. SLA - 2:8; 19. SLA - 2:9; 20. SLA - 2:10; 20. SLA - 2:11
Bohemians 1905 - FC Honvéd Budapest 1 : 1
Naprosto vyrovnané utkání s již jistým vítězem skupiny skončilo smírně
Branky: 8. BUD - 0:1; 10. Kostka - 1:1

Zápasy o 5. - 8. místo:
Bohemians 1905 - AC Sparta Praha 3 : 3 (penaltový rozstřel 2:3)
Po celé utkání jsme dotahovali jednobrankový náskok Sparty. V normálním čase
utkání skončilo smírně. Při penaltovém rozstřelu jeden náš pokus sparťanský golman zneškodnil.
Branky: 2. SPAT - 0:1; 6. Lukáš - 1:1; 7. SPA - 1:2; 8. Horký - 2:2; 9. SPA - 2:3; 18. Artemuk - 3:3
Zápas o 7. místo:
Bohemians 1905 - FC Nitra 4 : 3
Přestože jsme vedli již 3:0, soupeř v poslední pětiminutovce "vstal z mrtvých", dokázal snížit na 4:3, ale jediné vítězství na turnaji jsme si již nenechali uniknout
.
Branky: 6. Kostka - 1:0; 7. Habrun - 2:0; 14. Artemuk - 3:0; 16. NIT - 3:1; 18. NIT - 3:2; 19. Kudrlička - 4:2; 20. NIT - 4:3
Komentář k turnaji:
„V neděli 11.12 jsme kalendářní rok zakončili na halovém turnaji v pražském Edenu. V úvodním utkání ve skupině jsme narazili na slovenský tým z Nitry. Vstup do zápasu nám nevyšel a hned po šedesáti vteřinách jsme inkasovali. Nitru vstřelený gól nabudil a několikrát nás musel podržet brankář Kondelík. Postupně jsme se rozkoukávali a v 5. minutě se radovali z vyrovnání, rozhodčí však odpískal útočný faul a branka nebyla uznána. Pak jsme zahájili festival zahozených šancí a rozchytali slovenského gólmana k vynikajícímu výkonu. Vyrovnání tak po řadě šancí přišlo až pět minut před koncem zásluhou Kostky. Jenže místo snahy o strhnutí výsledku na naši stranu jsme brzy inkasovali. Útočník Nitry se lehce obtočil kolem Habruna a propálil Kondelíka. Razítko na vítězství přidala Nitra po hezké akci minutu před koncem.
Ve druhém zápase nás čekala Slavia Praha. Hráči pořádajícího týmu na nás vletěli ve velkém stylu a rychle jsme 4:0 prohrávali. Problémy nám dělala hlavně rozehrávka, díky čemuž jsme byli pod permanentním tlakem. Jiskřičku naděje vykřesal Kostka, ale Slavia za pár vteřin odpověděla další brankou. V polovině zápasu nastoupil do branky Dočekal, který pomohl mužstvu v rozehrávce, a přišla pasáž, kdy jsme dokázali hru vyrovnat a vytvořit si i šance. Na 2:5 korigoval Lukáš. Jenže pak přišel hrůzostrašný závěr, naše hra se rozsypala jak domeček z karet, Slavia pohodlně střílela jednu branku za druhou a zápas skončil ostudným debaklem.
Se skupinou jsme se rozloučili zápasem s Honvédem Budapešť. Po debaklu se sešívanými jsme tentokrát předvedli diametrálně rozdílný výkon a s týmem, který Slavii i Nitru v předchozích zápasech porazil, sehráli vyrovnané utkání, které skončilo remízou 1:1. Soupeř se sice v 8. minutě dostal do vedení, ale za dvě minutky dokázal vyrovnat agilní Kostka.
Ve skupině jsme obsadili poslední  4. místo a ve spodní části pavouka nás čekal 3. tým z druhé skupiny Sparta. Téměř již tradičně jsme v 1. minutě dali soupeři náskok. Hrálo se pěkné utkání, když se šance střídali na obou stranách. Vyrovnání zařídil střelou zblízka v 6. minutě Lukáš. Jenže hned vzápětí se Sparta opět ujala vedení. Ani letenští se neradovali dlouho, když vyrovnání zařídil Horký. Ofenzivně laděný zápas strhla na svou stranu již potřetí Sparta přesně v polovině. Hnali jsme se za vyrovnáním, které po několika neproměněných šancích zařídil křížnou střelou Artemuk. Zápas tak dospěl k penaltovému rozuzlení. Bohužel ve 2. sérii neuspěl Kudrlička, a jelikož všichni tři soupeřovi střelci proměnili, do boje o 5. místo postoupila Sparta.
V závěrečném duelu nás čekala tak jako na začátku turnaje čekala FC Nitra. Tentokrát se od začátku hrálo podle našich not. Do vedení nás poslal náš nejlepší střelec na turnaji Kostka, aby o minutu později zvýšil na rozdíl dvou branek z přímého kopu Habrun. Třetí branku pak Artemuk a zdálo se být rozhodnuto. Chvilková nekoncentrovanost však přinesla dva rychlé góly do té doby neškodné Nitry. Pak utekl podél mantinelu Kudrlička a vstřelil naši čtvrtou branku. Nitra ještě několik vteřin před koncem korigovala na konečných 4:3.